![]() | Nicole Williams: Crash - Zuhanás(17 idézet) Lucy nem éppen arról álmodott, hogy új iskolában kezdje az utolsó évet. Arról pedig pláne nem, hogy a gimi rosszfiúja, Jude Ryder miatt a Southpointe`s gimi minden diákja ribancnak tartsa már az első napon. De csak a céljára összpontosít. Balerina szeretne lenni, s nem hagyja, hogy bármi az útjába álljon. Egészen addig, amíg újra Jude-ba nem botlik. |
Mindig is úgy vélekedtem, hogy a szitkozódás az intelligencia hiányának leplezése.
3. fejezet
Sosem hagytam, hogy mások véleménye határozza meg, ki vagyok. És ezen most sem szándékozom változtatni.
6. fejezet
Sosem hallottad még a mondást, miszerint a múltad nem kell, hogy meghatározza a jövődet?
Ne hagyd, hogy a hímegyedek szavai vagy cselekedetei felháborítsanak. Tudom, hogy az általános közvélekedés szerint a majmok leszármazottai, de véleményem szerint ez sértés a majmokra nézve.
67. oldal
Törékeny vagyok. A vastagnak hitt bőrömet (...) könnyedén átszúrhatják egy rossz ember jól forgatott szavai.
77. oldal
A hírnevünk nem tükrözi, hogy kik vagyunk valójában. Csak azt, hogy mások mit mondanak rólunk. Néhányan beleesünk ebbe a csapdába, míg mások egész életükben küzdenek ellene.
142. oldal
Ha nem engeded meg magadnak, hogy érzéseid legyenek, több hely jut annak, hogy másokét érezd. Ez az egyik hátránya annak, ha csendesen éldegél az ember a saját kis világában.
296. oldal
Ijesztő törődni a másikkal, mert mindketten tudjátok, milyen egy szempillantás alatt elveszíteni valakit. Viszont nem hagyhatjátok, hogy a félelem irányítsa az életeteket. (...) Ne éljetek úgy, hogy a múltatok mögé bújtok! Éljetek a pillanatnak! Ha találsz valakit, akivel örökké együtt szeretnél maradni, ne engedd el! Akár egy nap, egy év vagy ötven év lesz az az örökké (...). Ne hagyd, hogy a veszteségtől való félelem megakadályozza, hogy szeresd!
299. oldal