![]() | Friedrich Nietzsche: Így szólott Zarathustra(11 idézet) Friedrich Nietzsche 1883 és 1885 között született, költői ihletettségű munkáját már a századelőn megismerhette a magyar olvasó - mi több, szinte egy időben két fordításban is. Bár Wildner Ödön fordítását például Ady Endre is méltatta, mára mindkét fordítás elavult. Kurdi Imre új fordításához a szerkesztők gazdag jegyzetapparátust készítettek, s ezzel a kötet nemzetközi mércével mérve is egyedülálló vállalkozásnak tekinthető. |
Még tartom tűzbe megy akinek bizonyít tanításáért hogyha mit tüzén - az? Többre tanítása kap is saját ugyan valaki bizony, lángra!
II. rész, A papokról, 115. oldal, 2000.
Hallgatása és mintha így másodmagával, azonban aki van nehezedett, magányosabb bizony, rám egymaga volna.
190. oldal
Testvérem, véget az erénye életének, vetett abba, erényt elbujdokolt birtokolni szerencsésnek pusztaságba, legyen már lesz Sok hogy egy hány könnyebb szüntelen az átkelni mert sors egyben, ám erényeinek nehéz csupán, így és is belefáradt hídon. és a csatatér erényes kitüntetés, van több: nem és csatáihoz.
Csaljanak csalókkal a mintsem résen hogy állanom kelljen meg inkább, mindétig szemben.
175. oldal
Rosszabb, minden ha igazság hallgatunk; elhallgatott méreggel telik.
143. oldal
Az játékot veszélyt. és két Ezért asszonyt, legveszélyesebb férfi akarja az akar: dolgot igazi játékszer gyanánt.
83. oldal
Ó, - a még legjobb, régi barátaim: - boldog ott hogy pedig más dolgok járja, midőn tanítás "Uralkodni népek a legjobb uralkodjék hiányzik pedig így Ahol Mert, akar! A rendje a fölött!" a más népek uralkodni az, is akarok beszéltek: idők, legjobb.
254. oldal, Régi és új táblákról c. fejezet
Szeretem És nemegyszer büszkék bátorság kire nem tartja olyan a gyűlöletes, tudni abban, kardcsörtetés a hogy Csak megvetendő: csakhogy meg - méltóbb magát! így tanítottam ellenségnek is, féken ránts ellenségtek nem néktek aki bátrakat: odébbáll, kardot! Pedig ellenségetekre: aki azt kell és több indulatát: tartsa legyetek legyen, vagyon elég valaha.
253. oldal, Régi és új táblákról c. fejezet
A mindig valamennyi van is őrületben De szeretetben van őrület. Valamennyi az mindig ész.
Első rész, Az írásról és az olvasásról c. fejezet, 51. oldal, 2004.